На початку засідання Голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін поінформував, що з Радою суддів України, Вищою радою правосуддя були проведені консультації щодо організації роботи судів у період карантину, оголошеного з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Він зазначив, що суди мають працювати і виконувати свою функцію і, водночас, мають бути вжиті заходи для нерозповсюдження небезпечної інфекційної хвороби під час відправлення правосуддя.

к комітет, який опікується, в тому числі, роботою системи правосуддя, ми не можемо стояти осторонь подій, пов'язаних із поширенням в Україні коронавірусу COVID-19", - сказав Голова Комітету.

Комітет затвердив текст звернення до громадян щодо функціонування органів правосуддя на період карантину, визначеного Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», в якому підтримав заходи, які вже прийняті рішеннями Ради суддів України і які будуть впроваджуватися у судах.

У зверненні підкреслюється, що, навіть якщо Верховною Радою України буде ухвалене рішення про запровадження надзвичайного стану, права громадян на звернення до суду та отримання правничої допомоги не можуть бути обмежені, оскільки це є прямою нормою Конституції України.

Під час обговорення тексту звернення прозвучало, що всі заходи, запропоновані Радою суддів України та зборами суддів, зокрема прохання до громадян, які є учасниками судових процесів, утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов'язкової присутності учасників сторін, носять рекомендаційний характер, оскільки ці органи не мають повноважень обмежити доступ відвідувачів до залу судових засідань. «Це позиція, яка рекомендує, як поводитися громадянам з відвідуванням судів у ситуації, коли будь-яке перебування в тісному контакті - це є ризик, як для відвідувачів, так і для учасників судового процесу. Будь-які обмеження доступу можуть бути запроваджені тільки внесенням змін до процесуальних законів», - підкреслив Голова Комітету.

Комітет просить громадян з розумінням поставитись до заходів, які можуть кимось вважатись як обмежувальні, однак, це заходи для того щоб не допустити розповсюдження небезпечної інфекційної хвороби і покликані убезпечити відвідувачів судів від поширення інфекційних захворювань.

Водночас Комітет звертається до судової влади щодо безумовного дотримання прав на доступ до правосуддя та на відправлення правосуддя і, з урахуванням обмежень, які можуть бути встановлені з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу, вирішувати питання поновлення процесуальних строків.

Члени Комітету також розглянули питання про осіб, які виявили намір обійняти посаду судді Конституційного суду України і прийняв рішення визнати такими, що відповідають вимогам встановленим Конституцією України і Законом України «Про Конституційний суд України»: Михайла Буроменського (висунутий фракцією політичної партії «Слуга народу»); Юрія Павленка (висунутий фракцією політичної партії "Опозиційна платформа - за життя"); Ольгу Боднар-Петровську (висунута фракцією політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"); Миколу Сірого (висунутий фракцією політичної партії "Європейська солідарність"); Наталію Денисенко (висунута фракцією політичної партії "Голос").

Документи цих осіб будуть подані Апарату Верховної Ради для організації проведення спеціальних перевірок.

Наступне засідання Комітету з питань правової політики планується провести 1 квітня 2020 року о 15.00.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини”

01 червня 2020 13:56
01 червня 2020 12:35
01 червня 2020 12:21
01 червня 2020 09:00
29 травня 2020 17:00
29 травня 2020 16:30
29 травня 2020 12:00
29 травня 2020 12:00
29 травня 2020 11:00
29 травня 2020 10:03