Напередодні Міжнародного жіночого дня МФО «Рівні можливості» спільно з Радою Європи та Програмою розвитку ООН проводить дві акції в парламенті, спрямовані на привернення уваги депутатського корпусу та громадськості до питання рівних прав і можливостей жінок.

Про це під час брифінгу повідомила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк. Вона нагадала, що Міжнародний жіночий день започаткувала ООН, щоб сприяти розвитку справедливої світової спільноти, де кожна жінка і дівчина може реалізувати свої права. 

«Багато зроблено й в Україні для того, щоб жінки себе почували впевнено, могли приймати рішення. У нас уже є певні успіхи в політичній сфері. Вже більше 20% жінок народних депутаток є в парламенті, жінки служать у Збройних Силах України, обороняючи нашу країну. Але  ми розуміємо, що й цього є замало. Права жінок, гідність та рівність зараз стоять на порядку денному у більшості європейських парламентів», - наголосила  Олена Кондратюк.

Вона уточнила, шо перша просвітницька кампанія називається #NotInMyParliament. «Акція #НеВМоємуПарламенті започаткована Парламентською асамблеєю Ради Європи. Вона проводиться в багатьох європейських парламентах і закликає сказати «ні» дискримінації, сексизму та булінгу, якому не місце й у Верховній Раді», - наголосила Олена Кондратюк.

Друга акція проводиться спільно з Програмою розвитку ООН під гаслом «8 Березня - Рівність. Повага. Співпраця!».

«Ми випустили посібник, в якому роз’яснюються принципи рівності. Даються поради, як правильно  відзначати Міжнародний жіночий день, який має мотивувати жінок дбати про себе, своє майбутнє, бути впевненими у собі. Пам’ятати про те, що жінки можуть багато чого зробити для України», - підкреслила Олена Кондратюк. Також в посібнику надається інформація про реальне становище жінок в України.

Присутня на брифінгу Дафіна Ґерчева, постійна Представниця Програми розвитку ООН в Україні наголосила на міжнародному досвіді, який демонструє, що заохочення рівних прав і можливостей для жінок та чоловіків, присутність більшої кількості жінок в парламентах - є розумним підходом, ключовим фактором успішного розвитку країн та їх загального добробуту. 

У брифінгу також взяли участь співголови
МФО «Рівні можливості», народні депутати Олексій Жмеренецький та Марина Бардіна. Зокрема, було анонсовано законопроект про запровадження гендерних квот в наглядових радах державних підприємств та банків.
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

01 червня 2020 13:56
01 червня 2020 09:00
28 травня 2020 15:27
25 травня 2020 15:40
19 травня 2020 16:17
18 травня 2020 13:45
16 травня 2020 08:00
15 травня 2020 08:58
09 травня 2020 08:50
09 травня 2020 04:00