Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков провів зустріч з Президентом Європейського Парламенту 2002-2004 років Петом Коксом. У ході зустрічі були обговорені питання щодо продовження діалогу між Європейським Парламентом і Верховною Радою України та підписання Меморандуму про взаєморозуміння.

Голова Українського парламенту подякував Пету Коксу та Місії Європарламенту за багаторічну підтримку та значний внесок у розбудову європейського демократичного парламентаризму в Україні. За словами Дмитра Разумкова, Парламент зацікавлений в імплементації Меморандуму про взаєморозуміння між Верховною Радою України та Європейським Парламентом заради підвищення інституційної спроможності, а також у реалізації «дорожньої карти» з реформування Верховної Ради України.

Голова Верховної Ради також наголосив на важливості продовження формату «Діалогів Жана Моне». Серед важливих питань, які обговорювались під час таких зустрічей: підвищення інституційної спроможності українського парламенту, розробка законопроекту щодо забезпечення прав опозиції, створення парламентського кодексу етики, адміністративної співпраці Апарату Верховної Ради з Європарламентом тощо. «У рамках «Діалогів Моне» ми зможемо досягти консенсусу за багатьма позиціями», - зазначив Дмитро Разумков.

Голова Парламенту запевнив у готовності до подальшої плідної взаємодії з Місією Європарламенту для впровадження найкращих європейських практик у діяльність Українського парламенту.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив на важливості порушених питань, які є «основою парламентаризму». За його словами, необхідно ухвалити закони про опозицію, законотворчу діяльність, напрацювати фундамент для народовладдя. «Ми готові до загальної співпраці з опозицією і хочемо, щоб вона базувалася на двох фундаментальних речах – плановості і ефективності», - підкреслив політик.

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк зазначила, що для напрацювання ефективної комунікації між владою і опозицією, і взагалі для парламенту, необхідний політичний діалог. «Ми повинні виробляти спільні комунікації, які б говорили про важливість інституційної спроможності Верховної Ради України та збереження високого рівня довіри громадян до парламенту», - сказала вона.

Важливим у цьому контексті і актуальним для порядку денного, на її думку, є «пошук актуальних спільних тем, необхідних для влади і опозиції, а також їх актуалізація». За словами Олени Кондратюк, у політичних діалогах беруть участь представники всіх фракцій, які впливають на партійну дисципліну та ухвалення рішень. «Зважаючи на високий тренд, який задають політичні діалоги, їх необхідно продовжити для підвищення ефективності Верховної Ради України», - сказала Олена Кондратюк.

Своєю чергою, Пет Кокс відзначив плідність спілкування з представниками різних фракцій у таких питаннях, як створення парламентського кодексу етики, розробка законопроекту щодо прав опозиції та надання політичної підтримки адміністративній співпраці Апарату Верховної Ради з Європарламентом. На його думку, необхідно ці напрацювання закріпити у Меморандумі про взаєморозуміння. «Надзвичайно ціную стосунки на взаємній повазі, комунікацію з вами. Ми можемо настільки добре спрацювати, наскільки це можливо», - сказав європейський політик і подякував за співпрацю.


 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

01 червня 2020 13:56
01 червня 2020 09:00
28 травня 2020 15:27
25 травня 2020 15:40
19 травня 2020 16:17
18 травня 2020 13:45
16 травня 2020 08:00
15 травня 2020 08:58
09 травня 2020 08:50
09 травня 2020 04:00